Uudiste arhiiv

EVEA Ettevõtlusfoorum 2017 Glehni lossis 27. aprillil

Seekord räägime EVEA Ettevõtlusfoorumil edukas olemisest.

Sel aastal täitub kolmkümmend aastat ühest väga olulisest tärmini st Eesti ettevõtluse ajaloos.

Nimelt, 1987. aastal võttis veel võõra võimu all oleva Eesti ettevõtluse tekkeks üliolulised määrused nr. 161 ja 162 vastu tolleaegne NSVL Ministrite Nõukogu Täitevkomitee. Nende määrustega lubati kooperatiivide asutamine. See avas tee eraettevõtluse tekkele Eestis. Tekkisid sellised kooperatiivid nagu IRIS, ESRA, ILVES, BASTION. Need nimed on meile tänaseni tuntud.

Foorumil meenutame korraks neid aegu, mil loodi Eesti oma äriseadusandlus, mis on kindlasti olnud üheks Eesti eduka arengu nurgakiviks, et seejärel pilk tulevikku pöörata.

Esinema oleme palunud Mihkel Oviiri, Vahur Kivistiku, Marko Rillo, Hardo Pajula ja Kristjan Pordi.

 Ettevõtlusfoorum toimub 27. aprillil Glehni lossis Tallinnas algusega kell 14:30

Tutvu ajakavaga: Ettevõtlusfoorum 2017, ajakava 

Tutvu esinejatega: Ettevõtlusfoorum 2017, esinejad 

Registreeru foorumile. Registreeru siin 

Osalemistasu 95€, EVEA liikmetele 20% allahindlus (76€).

*

23.03.2017 toimus TTÜ-s EIL-i ÜLDKOGU.

*

Veebruarist alustas Keskkonnaministeerium koos Tallinna Tehnikaülikooli ja ÅF-Consulting AS-iga energia- ja ressursijuhtimise alaste tasuta koolitustega ekspertidele.

Koolituse eesmärk on suurendada Eestis energia- ja ressursi analüüsiga tegelevate ekspertide pädevust ja ühtlustada nende taset. „Järgneval neljal aastal investeerime ettevõtete ressursitõhususe parandamisse üle 100 miljonit euro. Toetuse saamise üheks eelduseks on süsteemselt tehtud ressursi- ja energiakasutuse analüüs,“ selgitas Keskkonnaministeeriumi asekantsler Ado Lõhmus. „Koolitades juba praegu turul aktiivseid ja potentsiaalseid uusi eksperte, saame selliste analüüside kvaliteeti tõsta.“ Lisainfo meetme ja koolituse kohta Keskkonnaministeeriumi koduleheküljelt: http://www.envir.ee/et/energia-ja-ressursijuhtimise-alased-koolitused

*

Lahkus silmapaisted energeetikateadlane akadeemik Lembit Krumm (20. juuli 1928- 13. detsember 2016)

Kuressaares sündinud poisina  omandas Krumm kõrghariduse 1952. aastal tolleaegses TPI-s, tehnikadoktor aastast 1979, professor 1980 ja Eesti Teaduste Akadeemia akadeemik aastast 1987.

Ak Krummi teadustöö NSVL Teaduste Akadeemia  Siberi osakonnas Suurte energiasüsteemide funktsioneerimise osakonna juhatajana,  Eesti TA Energeetika Instituudis osakonnajuhataja ning Tallinna Tehnikaülikoolis on silmapaistev.

Mälestus austatud kolleegist elab tema elutöö rakendustes

Eesti Teaduste Akadeemia energeetikanõukogu, Eesti Inseneride Liit ja TTÜ energeetikud

*

02.12.2016 EIL pidulikul aastalõpukoosolekul Eesti Teaduste Akadeemias kuulutati välja Aasta Insener 2016 ja Aasta Tehnikaüliõpilane 2016.

Aasta Insener 2016 Rain Veinjärv

Enefit Energiatootmine AS-i arendusjuht. On kogu oma karjääri jooksul tegelenud suuremahuliste tehniliste projektide elluviimisega, mis on kõik andnud tohutu panuse Eesti energeetika jätkusuutlikkusse. Tema esimene mahukas projekt oli kahe põlevkiviploki moderniseerimine – Eesti elektrijaama 8. ja Balti elektrijaama 11. – mille tulemusena asendati vanad tolmpõletuskatlad uute efektiivsemate keevkihtkateldega

Aasta Tehnikaüliõpilane 2016 Kristjan Türk

Eesti Maaülikooli Tehnikainstituudi tootmistehnika magistriõppe I kursuse üliõpilane. Kristjan Türk on väga hea õppeedukusega ja eeskujuliku käitumisega magistriastme üliõpilane, kes 2016. a lõpetas EMÜ Tehnika ja tehnoloogia bakalaureuse õppekava väga heade õpitulemustega. Kristjan Türk on projekti Pneumobiil 2016 üks eestvedajatest ja elluviijatest.