Õpi inseneriks

Kõrgkoolid

Inseneriharidus on väärt omandamist: see annab tööturul eelise ning võimaldab töötada mitmetel põnevatel ametikohtadel. Inseneriharidust on Eestis võimalik omandada mitmetes ülikoolides. Kõige suurem valik tehnikavaldkonna erialasid leidub Tallinna Tehnikaülikoolis.

Inseneriharidust pakkuvad ülikoolid Eestis:

TTU_peamine_logo_EST

Tallinna Tehnikaülikool on piirkonna juhtiv rahvusvaheline tehnoloogiahariduse pakkuja ja suurima tudengite arvuga ülikool Eestis. Tallinna Tehnikaülikool pakub tehnoloogiaharidust paljudes erinevates valdkondades, õppuritele on palju huvitavaid õppekavasid nii inseneri-, infotehnoloogia-, loodus- kui majandusteaduskonnas ning ka Eesti Mereakadeemias.

TTK-logo-2013-v-eestikeelne
Tallinna Tehnikakõrgkool on Eesti suurim riiklik tehnikavaldkonna rakenduskõrgkool. 4-aastast rakenduskõrgharidust on võimalik omandada ehitus-, mehaanika- ja transporditeaduskonnas.

223x30x75cfd60ff6c6dde904dacd0ad3e71e8e.jpg,qitok=bCny9ryr.pagespeed.ic.Yipg0v_MrC
Tartu Ülikool on Eesti mainekam ja vanim ülikool, kus pakutakse mitmekülgset haridust erinevates valdkondades. Tehnikaharidust on võimalik omandada loodus- ja tehnoloogiateaduskonnas ning loodus- ja informaatikateaduskonnas.

LogoEMUjpg

Eesti Maaülikool on 5000 tudengiga ülikool ja juhtiv inseneri- ja tehnikahariduse pakkuja Lõuna-Eestis. Põnevaid erialasid pakuvad Tehnikainstituut ja Tartu Tehnikakolledž.

Kutsekoolid

Eestis on võimalik inseneriharidust omandada ka mitmetes kutsekoolides. Parima haridustee valikuks on mitmeid portaale, mis aitavad igale tulevasele insenerile leida parim õppekava.

Kutseharidus.ee kaardistab Eestis tegutsevad kutsekoolid, aitab eriala valikul ning annab ülevaate omandatavatest erialadest.

Rajaleidja on mitmekülgne portaal, mis nii kaardistab Eestis inseneriharidust pakkuvad asutused, sisaldab informatsiooni harituse omandamise põhimõtetest, kui ka aitab haridustee jätkamisel langetada õige valiku.