Põnevad projektid

Robotex on Baltikumi suurim robotivõistlus, mis toimub 2014. aastal juba neljateistkümnendat korda. Üritus toimub koostöös Tallinna Tehnikaülikooli, Tartu Ülikooli ja Eesti Infotehnoloogia Kolledžiga. Võisteldakse erinevatel aladel, nagu joonejälgimine, labürindi läbimine, võrkpall, köieronimine, toa koristamine ja jalgpall. Robotexi sihtgrupiks on nii tehnikahuvidega kooliõpilased, tehnikatudengid kui ka ettevõtjad, teadusasutused ja muud tehnikahuvilised.

bottom_logo12

Tudengivormel on peamiselt tehnikateaduste tudengitele suunatud tootearendusvõistlus, kus teevad koostööd nii tehnikaharidust pakkuvad kõrgkoolid kui ka tehnoloogialahendusi pakkuvad rahvusvahelised ja kohaliku tähtsusega firmad. Võistluse idee on pärit Ameerika Ühendriikidest, kus ülikoolide võistkonnad on üksteise vahel juba kolm aastakümmet mõõtu võtnud. Võistluse käigus projekteeritakse ja ehitatakse vormelauto, millega ka hiljem ringrajal võisteldakse.

logo

Eesti Tudengisatelliidi projekt algas 2008. aasta eesmärgiga edendada tudengite kosmosetehnoloogiaalaseid teadmisi. Projekt on olnud hindamatu õppevahend teaduse, tehnoloogia, tehnika ja matemaatika ainetes ja andnud tudengitele praktilise kogemuse kosmosetehnoloogia arendamises.

Iseauto on Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) 100. juubeliks valminud täisautonoomne isejuhtiv sõiduk, kuhu mahub vajadusel neli kuni kuus inimest. Iseauto kere töötati välja ja valmistati Silberauto poolt. Tehnilised lahendused nagu näiteks elektroonika, sensoorika ja juhtimistarkvara on valminud TTÜ robootika-, IT ja inseneriteadlaste juhtimisel koostöös tudengitega.


Tead mõnda põnevat tehnoloogiavaldkonna projekti? Anna teada aadressil info@insener.ee.