Põnevad projektid

Avaleht - Robotex International

Robotex on Baltikumi suurim robotivõistlus. Üritus toimub koostöös Tallinna Tehnikaülikooli, Tartu Ülikooli ja Taltechi IT Kolledžiga. Võisteldakse erinevatel aladel, nagu joonejälgimine, labürindi läbimine, võrkpall, köieronimine, toa koristamine ja jalgpall. Robotexi sihtgrupiks on nii tehnikahuvidega kooliõpilased, tehnikatudengid kui ka ettevõtjad, teadusasutused ja muud tehnikahuvilised.

Formula Student Team Tallinn - YouTube

Tudengivormel on peamiselt tehnikateaduste tudengitele suunatud tootearendusvõistlus, kus teevad koostööd nii tehnikaharidust pakkuvad kõrgkoolid kui ka tehnoloogialahendusi pakkuvad rahvusvahelised ja kohaliku tähtsusega firmad. Võistluse idee on pärit Ameerika Ühendriikidest, kus ülikoolide võistkonnad on üksteise vahel juba kolm aastakümmet mõõtu võtnud. Võistluse käigus projekteeritakse ja ehitatakse vormelauto, millega ka hiljem ringrajal võisteldakse.

Solaride on kamp edumeelseid tuleviku teerajajaid, kes ehitavad Eesti esimest päikeseautot, et sellega vastu astuda ülimale proovikivile, tõestamaks kui edukalt suudavad tudengid innovatsiooni luua.

Retro EV on rahvusvaheline võistlus tudengitele ja inseneridele, et toetada elktrisõidukite arendust ja edendada rohelist mõtlemist. Võistluse ülesandeks on muuta klassikaline auto elektri jõul sõitvaks ja samuti paigaldada autole juhiabi funktsioone. Valminud sõidukeid hinnatakse uuenduslike insenerilahenduste põhjal, mitte tippkiiruse ja arendatava võimsuse järgi.

logo

Eesti Tudengisatelliidi projekt algas 2008. aasta eesmärgiga edendada tudengite kosmosetehnoloogiaalaseid teadmisi. Projekt on olnud hindamatu õppevahend teaduse, tehnoloogia, tehnika ja matemaatika ainetes ja andnud tudengitele praktilise kogemuse kosmosetehnoloogia arendamises.

Iseauto on Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) 100. juubeliks valminud täisautonoomne isejuhtiv sõiduk, kuhu mahub vajadusel neli kuni kuus inimest. Iseauto kere töötati välja ja valmistati Silberauto poolt. Tehnilised lahendused nagu näiteks elektroonika, sensoorika ja juhtimistarkvara on valminud TTÜ robootika-, IT ja inseneriteadlaste juhtimisel koostöös tudengitega.


Tead mõnda põnevat tehnoloogiavaldkonna projekti? Anna teada aadressil info(at)insener.ee.

© 2022 Eesti Inseneride Liit MTÜ