Eesti Inseneride Liit korraldas Annelinna Gümnaasiumile inseneri infopäeva

Eesti Inseneride Liit korraldas 16.veebruaril juba teise inseneri infopäeva. Inseneri infopäevade eesmärgiks on pakkuda noortele võimalust tutvuda inseneri elukutsega kuulates kogemuslugusi oma ala spetsialistidelt, panna erinevates töötubades proovile insenerile vajalikud oskused nagu tehniline mõtlemine, loominguline probleemide lahendamine ning meeskonnatöö oskused.  Seekordne üritus toimus Annelinna Gümnaasiumis, kus gümnasistide oli võimalus kuulata 3 ettekannet, proovida kätt erinevas tehnilises töötoas ja  tutvuda Eesti kõrgkkoolide tehniliste erialadega.

Esimesena astus Annelinna Gümnaasiumi inseneri infopäeval üles Marten Vainult ning Annika Tilga Solaride’st, kes oma sütitava energiaga rääkisid noortele inseneri elukutse vajadusest ja võimalusest ning tutvustasid Solaride’i programmi ja eesmärke.  Järgmisena tutvustas noortele kaugkütte ja – jahutuse põhimõtteid ning  soojusenergeetika inseneri tööd HeatConsulti insener Kaspar Kasepõld ning viimaks tutvustas Siim Paala meie partnerettevõttest Embach Ehitus ehitusinseneri tööd ja karjäärivõimalusi ning ka väljakutseid, millega insenerid objektil võivad kokku puutuda.

Põnevad töötoad

Peale kõrgkoolide mikromessi jagunesid õpilased viide töötuppa. Tallinna Tehnikakõrgkkooli ja Eesti Ehitusinseneride Liidu ehitusalases töötoas kasutati LEGO klotse, et imiteerida reaalset meeskonnatööd piiratud ressursside olukorras. Töötoa viisid läbi Tallinna Tehnikakõrgkooli 3. kursuse tudengid, kes jagasid ka oma õppimise ja töötamise kogemust.

EMÜ Tehnikaüliõpilaste Seltsi elektroonika töötoas said õpilased tutvuda elektroonika komponentidega ning õppisid ühendama lihtsamaid elektriskeeme. Tööprotsessi käigus joodsid õpilased trükkplaadile elektroonika komponendid nagu potentsiomeeter, RGB valgusti, takisti ja transistori. Töötoa lõpus kinnitasid õpilased trükkplaadi vineerpaneelist valmistatud raami sisse. Nii valmis iga meeskonnal oma öölamp.

Solaride’i autoinseneeria töötoas ehitasid noored meeskondade peale purjeautod ning hiljem panid need võistlusmomendis proovile.  TalTechi Tartu Kolledži 3d modelleerimise töötoas õppisid noored kasutama lihtsamaid android kui iOSi 3d modelleerimise programme luues kujutisi erinevatest käesolevatest asjadest nagu veepudelid ja smuutipakid. Lennuakadeemia töötoas õppisid noored droone programmeerima ning said õpitud oskused ka töötoa lõpus võistlusmomendis proovile panna.

Inseneri pisikuga nakatatud

Noorte sõnul oli tegemist väga põneva päevaga ning mitmegi gümnasistid, kel varasemalt ei olnud edasiõppimiseks selgeid plaane või kelle plaanid olid pigem seotud pehmete erialadega, tõdesid päeva lõpus, et inseneeria tundub huvitav ning üritus pani neid insenerihariduse ja elukutse peale mõtlema.

Suur aitäh meie partnerettevõtetele Embach Ehitus ja Ramm Ehitus, tänu kellele me saame neid üritusi koolides korraldada. Suur aitäh ka meie esinejatele ja töötubade läbiviijatele, et inseneri infopäeval kaasa lõite ning noori oma entusiasmiga nakatasite ja inspireerisite. Suur aitäh ka Annelinna Gümnaasiumile, kes meid lahkelt vastu võttis ning igati toetas. Järgmine inseneri infopäev toimub juba märtsis Rapla Gümnaasiumis.