Külastuskeskused

Avaleht - Rakett69 Teadusstuudiod
Rakett69 Teadusstuudiotes saad sinagi osa suurest teaduselamusest. Avasta, katseta, tee vigu ja võistle – täpselt nagu armastatud telesaates.

Teaduskeskus AHHAA põhiülesanne on teaduse tutvustamine laiale avalikkusele. Keskuses leidub arvukalt “käed-külge”-näitusi, planetaarium, erinevaid töötubasid ja teadusteater.

Tartu Ülikooli Tähetorn on valminud 1810. aastal ning oli oma valmimise ajal üks tähtsamaid astronoomia uurimiskeskusi.

Proto avastustehas on esimene hariduslik virtuaalreaalsus keskus, mis pakub uudset ja unikaalset kogemust, mida mujal Euroopas ei näe! Proto avastustehases ootab sind interaktiivne ja sinu osalusel põhinev fantaasiamaailm. Avanevad sajanditetagused suured teadusavastused – unikaalsed prototüübid, millele puhub elu sisse moodsaim 21. sajandi virtuaalreaalsustehnoloogia.


TÜ Botaanikaaed_logo_XS

Tartu Ülikooli Botaanikaaed on suundumuselt õppebaasiks üliõpilastele, õpilastele ja aia külastajatele botaanika, aianduse ning loodushariduse alal. Aias tutvustatakse uusi dekoratiivtaimi, suurt rõhku pannakse aiakujunduslikele võtetele.


Obse logo

Tartu Observatoorium on astronoomia, keskkonnateaduse ja kosmosetehnoloogia uurimisega tegelev asutus. Muuseumis võib tutvude päikesekellaga, astronoomiateadusega ning astronoomiliste nähtustega.

kataloog-tallinna-botaanikaaed-1673353
Tallinna Botaanikaaed pakub vaatamiseks paljusid erinevaid taimekollektsioone, kus lisaks avamaakollektsioonidele on võimalik näha ka troopilisemaid taimi kasvuhoonekollektsioonides. Tallinna Botaanikaaia kodulehel on alati võimalik ka jälgida õiekalendrit, mis annab teada parasjagu õitsevatest taimedest.

Energia Avastuskeskus tutvustab loodusseadusi ja põnevaid avastusi. Kohapeal tehakse vahvaid katseid, mida saab ka ise kodus järele proovida. Avastuskeskuse eesmärk on stimuleerida uudishimu, avastusrõõmu ja teaduse ning tehnoloogia mõistmist põnevate kogemuste kaudu.


TÜ Lootusmuuseum

Tartu Ülikooli Loodusmuuseumi eesmärk on looduse tundmaõppimise ja avastamise edendamine. Muuseumi kogudes võib leida kollektsioone, mis sisaldavad eksemplare kivimitest, mineraalidest, kivististest ning ka taime-, seene- ja loomariigi näidiseid.

logo_TY_ajaloomuuseum_ee

Tartu Ülikooli Ajaloo Muuseum tutvustab teaduse ja ülikoolihariduse ajalugu 17. sajandist tänapäevani. Avastamiseks pakutakse ülikooli rikkalikku minevikupärandit ning uurida on võimalik lugusid teadusest, kunstist, astronoomiast, meditsiinist ja tudengielust.

Tallinna Tehnikaülikooli Muuseum soovib oma näituste abil tutvustada tehnikateaduste õpetamist ja ülikoolihariduse andmist TTÜ ajaloo ning muuseumikogu kaudu. Eesmärgiks on populariseerida inseneriteadusi ja õppimist Tallinna Tehnikaülikoolis.


200px-Tallinn_Zoo_logo.svg

Tallinna Loomaaias on tuhandeid isendeid enam kui pooletuhandest erinevast loomaliigist. Tallinna Loomaaias on maailma parim kaljukitsede ja mägilammaste väljapanek. Samuti on võimalik näha märkimisväärset kogust kotkaid, raisakotkaid, kaku- ja kureliike ning ka palju muid erinevaid loomi. Lisaks erinevate loomaliikide eksponeerimisele on Tallinna Loomaaial ka eesmärk areneda kaasaegseks loodushariduskeskuseks.

© 2022 Eesti Inseneride Liit MTÜ