Tudengile
Kes on insener?
Insener on tehnikaharidusega inimene, kes kavandab, arendab, konstrueerib või kontrollib tehnilisi seadmeid ning süsteeme, projekteerib ja organiseerib nende valmistamist või juhib nende tööd. Peamised inseneeria harud on keemiatehnoloogia, tsiviilehitus, elektrotehnika ning masinaehitus. Inseneriharidusega on võimalik töötada paljudel erinevatel ametikohtadel, näiteks projektijuhina, projekteerijana, insenerina ja tootmisjuhina.
Kvaliteetne inseneriharidus on tööturul suur konkurentsieelis. Statistikaameti uuringud näitavad, et tehnikahariduse omandanud inimesed, teenivad Eestis keskmist või keskmisest kõrgemat palka. Lisaks on toimumas inseneerias põlvkonnavahetus, mis tähendab, et uusi noori insenere on väga igasse valdkonda juurde vaja.
Insenerina töötamine pakub paindlikkust töötamise koha ja aja suhtes. Lisaks on Sul insenerina võimalik otsustada, mis suunas sooviksid end arendada – insenerid teevad teadust, töötavad nii avalikus kui ka erasektoris ning loovad start-up-e ja eduakaid kasvavaid ettevõtteid (Comodule, Milrem Robotics, Merko Ehitus jne). Insenerina ei pea Sa jääma ühte kindlasse valdkonda pidama, vaid saad küllaltki lühikese õppeajaga õppida selgeks mõne teise inseneriameti jaoks vajalikud oskused – inseneriteadmised on universaalsed ja erinevatesse situatsioonidesse ülekantavad.
Inseneeria erialale õppima minnes leiad erialase praktikoha tihti isegi peale esimest kursust ning saad kohe saadud teadmisi päris elus kasutusele panna. Lisaks arvestavad paljud inseneeriavaldkonnas tegutsevad tööandjad sellega, et õppimise kõrvalt on keerulisem töötada ning pakuvad paindlikke töötamisvõimalusi just õppivatele tudengitele. Praktikohad on üldjuhul ka küllaltki hästi tasustatud ning suurem osa praktikal olnud tudengeid võetaksegi erinevatesse firmadesse peagi tööle.