Eesti Inseneride Liit korrladas Rapla Gümnaasiumis kolmanda inseneri infopäeva
On kolmapäev, 22. märts ning kell 8.30 on enamus klassiruume Rapla Gümnaasiumis tühjad. Kõik 10. ja 11. klassi õpilased on seadnud end sisse aulas ja kooli rohealal, et kuulata ettekandeid inseneriharidusest ja inseneritööst, nende vajalikkusest ja võimalustest. Algamas on kolmas ja seni suurim Eesti Inseneride Liidu poolt korraldatav inseneri infopäev.
Ürituse raames toimus 8 inseneeriaalast ettekannet ja 21 tehnilist töötuba. Esimesed ettekanded tutvustasid Solaride’i ja Tudengivormeli programme, võimalusi ning väärtust, mida need tudengielule annavad. Noorte esinejate sütitav energia ja vahetu esinemisstiil panid gümnasistid kaasa mõtlema ning küsimusi esitama. Lisaks pidasid ettekandeid veel Eesti Ehitusinseneride Liidu liige ja Ehistustrust Tallinna insener Kätlin Vaarmaa, ESTISe liige ja HeatConsulti insener Kaspar Kasepõld, Eesti Mehaanikainseneride Liidu ja Aramet OÜ juhatuse liige Hendrik Ross ning Eesti Elektroenergeetika Seltsi juhatuse liige ja Eesti Teaduste Akadeemia energeetikanõukogu esimees Arvi Hamburg. Noorte sõnul olid ettekanded väga huvitavad ja silmaringi laiendavad. Üks gümnasist tõi välja, et inseneeria on teema, mis üldiselt nendeni (läbi meedia ega sotsiaalmeedia) ei jõua, mistõttu oli tema jaoks huvitav mõista, kui palju inseneride töö meie elu tegelikult igapäevaselt mõjutab.
Ettekannete järgselt oli noortel võimalus tunniajase minimessi jooksul tutvuda tehnilistel erialadel edasiõppimise võimalustega, pärast mida suundusid noored tehnilistesse töötubadesse. Seekord sai valida 6 erineva töötoa ja 3 teematoa vahel. Tehnikaüliõpilaste Seltsi elektroonika töötoas said noored katsetada kätt jootmises ning valmistada endale öölambi. TalTechi töötoas õpetas aasta tehnikaüliõpilane 2022 Artur Lavrov noortele, kuidas edukalt elektrisüsteemi kokku ühendada. Eesti Lennuakadeemia töötoas õppisid noored tundma raadioside mõõtetehnikat ning viisid sellega läbi ka erinevaid mõõtetegevusi. Solaride töötoas tõmmati pähe autoinseneri mütsid ja nuputati, kuidas etteantud vahenditest kiireima purjeauto ehitada saaks. Tallinna Tehnikakõrgkooli “Tuleviku ehitamise” töötoas tutvustati ehitusmaailma ning pandi proovile noorte ehituse projektijuhtimise oskused. Shape Roboticsi töötoas said noored kombineerida ja programmeerida Fable roboteid, millega saab lihtsustatud kujul imiteerida tootmises kasutatavaid automatiseeritud protsesse. Teematubades rääkis Kätlin Vaarmaa tehnoloogia arengu mõjust ehitusjuhtimisele ning Harry Grünberg, Harvikeri tootmis- ja arendusjuht, tutvustas Harvikeri näitel tootmise tehnoloogiate ja teadmiste arengut viimase kolmekümne aasta jooksul.
Suur aitäh Rapla Gümnaasiumile eesotsas Aime Klandorfi ja Mari Paluga, kes tagasid, et kogu päev sujuks tõrgeteta ning suur aitäh ka Rapla gümnasistidele, kes päevast aktiivselt osa võtsid ja kaasa mõtlesid! Suur aitäh kõigile esinejatele ja töötubade läbiviijatele, et oma aja ja energiaga selle päeva toimumisse panustasite!
Rapla Gümnaasiumi inseneri infopäev on juba kolmas, mida EIL on korraldanud. Varasemalt on toimunud infopäevad Saaremaa Gümnaasiumis ning Annelinna Gümnaaiumis. Suur tänu Eesti Inseneride Liidu järelkasvu programmi toetatavatele partnerettevõtetele Ramm Ehitus ja Embach Ehitus, kelle toetus võimaldab inseneeria infopäevi Eesti koolides korraldada!