Eesti Inseneride Liidu inseneri infopäev jõudis Rocca Al Mare kooli
6.03 korraldas Eesti Inseneride Liit järekordse inseneri infopäeva ning seekord olime külas Rocca Al Mare Gümnaasiumis ning kaasatud oli kogu gümnaasium. Noortel oli võimalik kuulata kahes saalis kokku 8 ettekannet, tutvuda Eesti Maaülikooli tehniliste erialadega ning Rakett69 Teadusstuudiote põnevate õppeprogrammidega ning võimalik valida 9 erineva töötoa vahel.
Inseneeriavaldkonna erinevaid tahke avasid noortele soojusenergeetik Kaspar Kasepõld, kes tutvustas soojusenergeetiku tööd, ehitusinsener Lehar Leetsaar, kes tutvustas ehitusmaailma ja Iseauto mehaanikainsener Kaspar Läll, kes andis humoorika kuid sisuka ülevaate autonoomsete sõidukite ülesehitusest, eripäradest, väljakutsetest ning tulevikust. Insero OÜ ettevõtte juht ja mehaanikainsener Oliver Mets tutvustas, kuidas insenerid loovad innovatsiooni ja kirjeldas mehaanikainseneride olulist panust tehnoloogia arengusse. Carmen Tamm andis sisuka ülevaate Eesti energeetika maastikust ning Krakuli elektroonikainsener Indrek Kesküla tutvustas elektroonika põnevat maailma. Solaride ja Tudengivormel tutvustasid oma programme, nende tegemisi ja meeskonnade saavutusi ning rääkisid, kuidas huvilised saavad nendes kaasa lüüa.
Töötubadest olid seekord väljas Tehnikaüliõpilaste Seltsi elektroonikatöötuba, kus noored said kätt proovida jootmises ning Rakett 69 Teadusstuudio taastuvenergeetika töötuba, kus ehitati tuulegeneraator. TalTechi juures toimetav programm “Tudengid tundi” viisid läbi päikesepaneelide töötuba, kus noored said paneele ühendada ning 3D kujutise modelleerimise töötuba, kus noored said kasutada oma nutiseadmeid, et luua end ümbritsevatest esemetest 3D kujutisi. Eesti Taristuehituse töötoas tutvustati taristuehituse maailma ning Tallinna Tehnikakõrgkooli Tuleviku ehitamise töötoas käisid noored läbi erinevad ehituse etapid ning tutvusid BIM mudeliga. Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituut viis läbi seminari “Milleks on vaja insenere” ning tutvustas tööstuslikku robotkätt ning Rocca Al Mare infopäeva raames viisime noortega noored käisid läbi mõttetöötoa “Räägime inseneeriast”, kus küsisime otse allikast, miks noored ei sattu inseneeriasse, kus on käärid ning mida peaks muutma, et meil oleks tulevikus insenere.
Noorte tagasiside päevale oli positiivne ning noorte sõnul hariv ja informatiivne. Tagasisideküsitlusele vastanud noortest 92% nõustus, et infopäev tõstis nende teadlikkust inseneeria valdkonnast ja inseneri elukutsest ning üle poolte vastanutest leidis, et infopäev tõstis nende huvi inseneri elukutse vastu. Noored leidsid, et peale infopäeva on nad teadlikumad sellest, mida insener teeb ning kuidas insener ühiskonda panustab ning tunnistasid, et hakanud igapäevaselt rohkem märkama inseneeriat enda ümber.