Embach Ehitus tutvustas Eesti Inseneride Liidule Tartu Ülikooli Kliinikumi uut juurdeehitust

24.01 külastas Eesti Inseneride Liidu juhatus meie värsket järekasvu strateegia partnerit Embach Ehitust. Ehitussektoris on inseneride järelkasvu probleem jätkuvalt põletav teema, mistõttu Embach otsustas ka meie järelkasvu tegevustesse järgmise kolme aasta jooksul insvesteerida. Koos Embach juhatuse esimehe Andres Salusaare ning juristi Helen Neieriga lahati inseneride puuduse probleemi ning arutati, kuidas ühiselt noorte seas inseneri elukutset populariseerida.

Külaskäik jätkus ringkäiguga Nordeconi ja Embach Ehituse koostöös valmiva Tartu Ülikooli Kliinikumi C-korpuses, mida viis läbi ehitusjuht Martti Lainurm. Kogu korpuse brutopind on ligikaudu 13 600m2. Lisaks kõrvakliinikule, mis Kuperjanovi tänavalt ümber kolib, on C-korpusesse rajatud ka moodne operatsiooniblokk ning osaliselt ka naistekliiniku perekeskus.

Martti näitas meile lahendusi, kuidas on tagatud kliinikumi töötamine ka kriisi olukorras. Samuti tutvustati  tipptasemel automatiseeritud süsteeme, mis on Eestis ainulaadsed. Näiteks Kardex ladu-lift, mille funktsiooniks on tagada operatsiooniteenistuse steriilsete operatsioonivahendite ladustamine ja transport. See ladu-lift on automatiseeritud ning seda juhitakse IT-süsteemi kaudu. Samuti on uuenduslik ka C-korpuse musta pesu šahti süsteem. Abiruumi musta pesusüsteem lülitub automaatselt välja, kui andurid tuvastavad ruumis inimese liikumise, muutes süsteemi töötajate jaoks täiesti turvaliseks.

C- korpusesse lisandus juurde ka uus operatsiooniblokk. Tagamaks operatsioonisaalide maksimaalne puhtus on kõik 13 saali üles ehitatud nii, et põrandat puutuvad vaid töötajate jalad ja operatsioonilaud. Igasse ruumi on peidetud tipptasemel tehnoloogia. Ka ärkamisruumi on Embachi insenerid välja mõelnud uuenduslikud ja esteetilised lahendused, kuidas hoitakse põrandad tühjad, kuid voodikohtade ümbrused funktsionaalsed.

“Tartu Ülikooli kliinikumi juurdeehitus on ideaalne inseneeriaõpiku näide ja kokkuvõte, mis kirjeldab Embach Ehitus OÜ-i ja alltöövõtjate erinevate valdkondade inseneride koostööst, loomingulisusest ja tulevikuvaatest. Hoolimata Eestit räsivatest kriisidest on TÜ kliinikumi juurdeehitus saanud ainulaadse ja omast ajast ees olevad tingimused eestimaalaste tervisehädadega võitluseks,” jagas EILi asepresident Enn Kerner külastuse järgselt muljeid.