Inseneride Liidu infopäev Tartu Tamme Gümnaasiumis
Tartu Tamme Gümnaasiumis toimus 4. märtsil Eesti Inseneride Liidu (EIL) infopäev, kus osales veidi üle 200 õpilase. Päeva jooksul said õpilased kuulata inspireerivaid ettekandeid, osaleda praktilistes töötubades ning tutvuda minimessil esindatud õppeasutustega.
Põnevad ettekanded eri valdkondade ekspertidelt
Päeva esimeses osas jagasid oma kogemusi ja teadmis kolm erivaldkonna inseneri. Markus Vardjas, Eesti Biomeditsiinitehnika ja Meditsiinifüüsika Ühingu juhatuse liige, tutvustas meditsiinifüüsiku tööd ning selgitas, milline näeb välja tema tööpäev Tartu Ülikooli Kliinikumis. Ta avas, kuidas füüsika teadmised on väga olulised meditsiiniseadmete kalibreerimisel ja kiiritusravi planeerimisel. Tartu Observatoorimi kosmosetehnoloogia insener Mari Allik rääkis oma teekonnast ning jagas põnevaid lugusid oma igapäevatööst ja projektidest, sealhulgas satelliitide arendamisest ja kaugseirelahendustest. Tallinna Tehnikakõrgkooli tudeng Hannes Helk tutvustas ehitusinseneri mitmekülgset ametit ning selgitas, kus ja kuidas seda eriala Eestis õppida saab.
Mitmekülgne minimess
Tartu Tamme Gümnaasiumi infopäev jätkus minimessiga, kus olid väljas mitmed õppeasutused nagu Tallinna Tehnikakõrgkool, TalTech Tartu Kolledž, Eesti Maaülikool ja Lennuakadeemia. Nende esindajad tutvustasid inseneeriaga seotud õppekavasid ning vastasid õpilaste küsimustele tulevikuvõimaluste kohta. Õpilastel oli võimalus tutvuda erinevate valdkondade karjäärivõimalustega ning uurida, millised oskusi ja teadmisi inseneritöös vaja läheb.
Praktilised töötoad
Infopäeva käigus toimus ka mitmeid praktilisi töötubasid, kus Tamme Gümnaasiumi õpilased said ise käed külge panna ja insenerioskusi proovida. Tallinna Tehnikakõrgkooli “Tuleviku ehitamise töötoas” said osalejad tutvuda ehitusprotsessi erinevate etappidega, ehitusjuhtimise ning projektijuhtimisega piiratud ressurssidega. Tallinna Tehnikakõrgkooli “Targad lahendused ja nutikad robotid” töötoas panid õpilased end proovile robotite programeerimises, parandamises ning ragistasid ajusid erinevate probleemidega. TalTech Tartu Kolledži “Ehituskonstruktsioonide” töötoas testisid õpilased oma grillvarrastest ning plastiliinist loodud konstruktsioonide tugevusi. KVARKi Kokkupõrke töötoas osalenud ehitasid autole spagettidest turvapuurid, mis pidid kaitsma reisijaid kokkupõrkel. Eesti Maaülikooli Detailide mõõtmise töötoas osalenud õpilased said katsetada erinevaid mõõtevahendeid ja analüüsida, kas tooted vastavad standarditele. Eesti Maaülikooli Ehitusinseneeria mudelid ja matemaatilised rakenduste töötoas osalenud ehitasid mudeleid, et mõista, kuidas tagadakse hoonete stabiilsus. Lennuakadeemia droonide programeerimise töötoas programmeerimised õpilased DJI Tello droone ja testisid nende autonoomset lendu. Eesti Inseneride Liidu “ Tuule jõul edasi” töötoas ehitasid õpilased tuule abil liikuvad maasõidukid. Eesti Taristuehituse Liidu töötoas “Tee mida tahad” tutvustati taristuehituse protsesse ja materjale, lisaks said osalejad võimaluse võita auhindu.
Suur tänu partneritele
Infopäev pakkus noortele palju uusi teadmisi ja praktilisi kogemusi, andes neile aimu inseneeria mitmekesisusest ja tulevikuvõimalustest. Loodetavasti inspireeris see paljusid noori valima inseneriteaduste suunda oma edasisel haridusteel.Suur tänu Embach Ehitusele, Ramm Ehitusele, Eesti Masinatööstuse Liidule ning Eesti Teadusagentuurile, et toetate selliste harivate ja inspireerivate päevade korraldamist.