Intervjuu tudengist projektijuhi Carmen Tammega
.
Millega tegeleb Eesti Inseneride Liidus tudengist projektijuht?
Eesti Inseneride Liidu tudengist projektijuht tegeleb nii liidusiseste ürituste korraldamisega, juhatuste koosolekute protokollimisega, sotsiaalmeedia haldamisega, kvartali infokirja koostamisega, aasta inseneri ja aasta tehnikaüliõpilase konkursi eestvedamisega kui ka muude pisemate ülesannetega.
Liidust väljaspool lööb projektijuht kaasa mitmetele erinevatele projektidele. Kindlasti aitab korraldada järelkasvu projektijuhiga EIL-i enda käivitatud projekti “Inseneri infopäevad” kui ka teeb koostööd teiste organisatsioonide projektidega. Lühidalt kokkuvõttes tegeleb EIL-i tudengist projektijuht kõige põnevaga.
.
.
Mis on olnud sinu suurimad võidud ja väljakutsed?
Enda suurimaks võiduks pean enda julguse kasvatamist. Inseneri infopäevadel toimuvad meil gümnaasiumites ettekanded ning otsustasin ise ka ühe esitluse teha. Alguses oli hirm üle 100 inimese ees esineda, ent praegu võin ilma närvideta koheselt lavale minna. Kibelen pigem kiiremini sinna rahva ette jooksma. See kogemus ja tunne, mis sa sealt saad, on võimas.
Enda suurimaks väljakutseks pean ma intervjuude tegemist. Alguses pelgasin ma kellegagi intervjuud teha, sest endal hakkas imelik, kuidas minusugune noor baka tudeng suudaks aastatekogemusega geeniusinsenere intervjueerida. Enda üllatuseks avastasin, et vahet pole, keda ma intervjueerin, insenerid on megalt avatud rääkima ja noori motiveerima kui ka harima selles valdkonnas. Kiputakse alati palju nalja viskama, nii et atmosfäär on alati soe ja hubane.
.
Miks otsustasid sina EILi tudengist projektijuhiks kandideerida, mida see positsioon on sinule andnud ning miks nüüd teatepulga üle annad?
Ausalt öeldes kandideerisin enda kursaõe tungival soovitusel. Tema leidis sotsiaalmeediast postituse, kus otsiti EIL-i tudengist projektijuhti ning mõtlesin, et proovin. Kusjuures kandideerisin suht viimasel minutil ja enda üllatuseks saingi selle positsiooni. Uurisin enne tööintervjuud Eesti Inseneride Liidu kohta ka, ent antud organisatsioon oli mulle siiski võõras. Töövestlusel ütlesin ausalt, et ega ma palju sellest organisatsioonist ei tea ning küsisin täpsemalt selle kohta. Töövestlus läks paremini kui arvasin ja sellele positsioonile mind valitigi. Nii et tasub proovida, lükka enda kahtlused tagaplaanile ja go for it !
See positsioone toob kaasa ka endaga suure kontaktvõrgustiku, mis tuleb igati kasuks. Olen töö käigus loodud sidemetega ka seose kooliasjadega abi küsinud. Alati on mulle vastu tuldud – kandideerinud erinevatele konkurssidele, olen saanud soovituskirju ka Eesti Inseneride Liidu presidendilt. Kõige vahvam on see, et sa ei ole kunagi üksi. Hästi palju tegin koostööd EIL-i järelkasvu projektijuhiga ning küsimuste puhul sain alati kellegi poole pöörduda.
Annan teatepulga üle järgmisele projektijuhile, kuna olen liikumas enda magistriõpingutega välismaale. Seega soovin, et ka järgnevatel noortel oleks võimalus endale paindlik ning toetav töökoht õpingute kõrval soetada.
.
Miks soovitad noortel tudengitel meie tudengist projektijuhi positsioonile kandideerida?
See positsioon pakub tudengitele nii palju võimalusi! Näed inseneeria erinevaid valdkondi lähemalt, saad just enda eriala tegijatega koostööd teha! Samuti on tudengist projektijuhi positsioon väga paindlik, ei pea muretsema, et töö hakkab õppetööd häirima. Teed tööd, millal sul endale sobib. Üheks suureks plussiks on see, et tudengist projektijuht ei ole üksi, vaid teeb koostööd ka järelkasvu projektijuhiga! Kõige tähtsam EIL-i tegevus on inseneeria tutvustamine ka noortele. Just tudengist projektijuht on see ühenduslüli noorte ja Eesti Inseneride Liidu vahel.