ISLANDIL KUULUTATI VÄLJA TSIVIILKAITSE ERIOLUKORD!

Eesti Inseneride Liidu nimel avaldasime kaastunnet Islandi inseneride organisatsiooni kolleegidele ja Grindavik elanikele, kes on pidanud loodusjõudude eest evakueeruma ning maha jätma oma kodud ja vara.

Olukord Islandi pealinna piirkonnas on tõsine!

Alles septembris toimunud ENGINEERS EUROPE põhja-regiooni koosolekul osalesin väljasõidul Grindavik’i, mis on nüüdseks evakueeritud. Möödunud reede õhtul kell 23.48 pidid kiirustades linnast lahkuma umbes 4000 inimest, jättes endast maha kõik.

Järgmine vulkaanipurse võib teha tõsist kahju kõigile islandlastele. Õhku võib paisata suures koguses tuhka ja mõjutada kogu lennuliiklust Euroopas ning Euroopa ja Ameerika vahel, nagu juhtus 2010. aastal Eyjafjallajökull vulkaani tegevuse ajal.

Eesti Inseneride Liidu nimel loodame, et seda ei juhtu ja väljaspool Grindavikut toimub piiratud laavavooluga ja väheste kahjustustega purse, nagu seda on olnud viimased kolm purset. Pursete seeria võib kestab ilmselt veel järgmised 100 aastat ja oodata võib kõike, nagu dr. Thorvaldur Thordarson, Islandi Ülikoolist, oma septembri ettekandes Euroopa inseneridele rääkis.

Islandi rahva toetuseks!
Eesti Inseneride Liidu nimel
EUR Ing. Enn Kerner
juhatuse liige