Kadrioru Saksa Gümnaasiumis toimus inseneeria infopäev

11. novembril korraldas Eesti Inseneride Liit Kadrioru Saksa Gümnaasiumis inseneeria infopäeva, mis tõi kokku 10.–12. klassi õpilased ja pakkus neile võimaluse tutvuda inseneriteaduse mitmekesiste valdkondade ja karjäärivõimalustega. Päeva eesmärk oli inspireerida noori valima inseneeriaga seotud erialasid ning avardada nende teadmisi insenerihariduse ja tulevikutehnoloogiate kohta.

11.novembril kogunesid Kadrioru Saksa Gümnaasiumi 10.–12. klassi õpilased, et osa võtta inseneeria infopäevast. Ürituse eesmärgiks oli tutvustada noortele inseneriteaduste mitmekülgseid võimalusi, pakkudes põnevaid ettekandeid, minimessi ja praktilisi töötubasid.

Põnevad ettekanded

Infopäeva esimene pool möödus aulas, kus õpilased said kuulata mitmeid inspireerivaid ettekandeid. Esimesena astus lavale tudengiprojekt Solaride, kes rääkis päikeseauto ehitamise protsessist, väljakutsetest ja võludest ning ka rahvusvahelisest võistlusest, kus eelmisel hooajal saavutati maailma kolmas koht. See esitus tõstis fookusesse autoinseneeria ja jagas, kuidas tudengite käe läbi sünnib tehnoloogiline innovatsiooni.

Seejärel tutvustas Ain Laidoja Eesti Vesinikutehnoloogia Seltsi juht vesiniku kui tulevikutehnoloogia potentsiaali. Laidoja selgitas, kuidas vesinikku väärindada, milliseid rakendusvõimalusi see pakub ning milline on selle roll Eesti energiatulevikus.

Kolmanda esinejana jagas oma kogemusi Kerbert Viimsalu, kes rääkis ehitusinseneeriast ja oma õpingutest Tallinna Tehnikaülikoolis. Tema ettekanne pakkusülevaadet ehitusinseneri karjäärist ja sellest, miks valida just see valdkond.

Insenerihariduse minimess

Pärast esitlusi jätkus üritus insenerihariduse minimessiga, kuhu olid kohale tulnud Tallinna Tehnikakõrgkool, Eesti Lennuakadeemia, Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituut, Eesti Maaülikool ja Tallinna Tehnikaülikool. Õpilastel oli võimalus suhelda esindajatega, tutvuda erialadega ja küsida küsimusi, et paremini mõista, millised õppekavad neile sobida võiksid.

Praktilised töötoad

Infopäeva praktiline osa hõlmas mitmeid töötubasid, kus osalejad said oma kätega proovida erinevaid inseneriteaduste aspekte. Tallinna Tehnikakõrgkooli töötubades said õpilased uurida ehitusprotsessi ja juhtida ressursimahukaid projekte või katsetada elektriskeeme. TalTechi  ehitusinseneeria töötuas juhendati noori looma mudeleid, mis demonstreerivad hoonete stabiilsus ja selgitati ehitusinseneri rolli arhitektide ideede elluviimisel. Tartu Ülikooli seminaril tutvustati robotkätt UR5, mis on programmeeritud kohvi valmistama. Lisaks räägiti Tööstus 4.0 kontseptsioonist ning jagati teadmisi tuleviku tööoskustest. Eesti Maaülikool pakkus praktilisi töötubasid, kus keskenduti joogivee puhastamise meetoditele ja mudelkonstruktsioonide ehitamisele. Eesti Taristuehituse Liidu töötoas said osalejad tutvuda kaasaegse taristuinseneri igapäevatööga ning osaleda auhinnamängudes.

Kadrioru Saksa Gümnaasiumi inseneeria infopäev pakkus noortele ainulaadse võimaluse avardada oma teadmisi inseneriteaduste valdkonnast. Inspiratsioonirohked esitlused ja praktilised töötoad aitasid osalejatel paremini mõista, millist rolli mängivad insenerid nii igapäevaelus kui ka tulevikutehnoloogiate kujundamisel. Nii noorte kui ka kooli personali sõnul oli tegemist väga huvitava ja mitmekülgse üritusega, mis aitas avardada silmaringi ning mõista paremini inseneri elukutse võimalusi ja tähtsust. Üritus oli oluline samm noorte teadlikkuse tõstmisel ja neile tulevikuks kindlamate valikute tegemiseks.

Suur aitäh meie partneritele, kelle toetusel me saame inseneri infopäevasid koolides korraldada! Kniks ja kummardus Eesti Masinatööstuse Liidule, Eesti Elektroonikatööstuse Liidule, Eesti Teadusagentuurile, Embach Ehitusele ja Ramm Ehituse.