Läänemaa Gümnaasiumis toimus inseneri infopäev

Möödunud reedel, 22.03 olime inseneri infopäevaga kohal Läänemaa Gümnaasiumis, et tutvustada sealsetele noortele inseneri elukutset.  Gümnaasiumis on kokku 256 õpilast ning infopäevale oli kaasatud kõik klassid.

Taaskord alustasid päeva ettekanded, mis toimusid parallelselt kahes ruumis. Saalis alustas päeva TalTechi elektroonikainstituudi vanemlektro Ivo Müürsepp, kes avas elektroonika ja telekommunikatsioonivaldkonda tudengisatelliidi kaudu. Samal ajal tutvustas noortele esimesel korrusel spetsiaalselt päeva nimel saaliks seatud koridoris inseneeriat ja inseneride rolli lisandväärtuse loomisel Eesti Teaduste Akadeemia energeetikakomisjoni esimees Arvi Hamburg. Saalis jätkas ettekandeid Solaride, kes tutvustas oma programmi ning seda, kuidas ehitati Eesti esimest päikeseautot. Saalis lõpetas päeva Tallinna Tehnikakõrgkooli tudeng Marti Kutsar, kes tutvustas kõrgkoolis õppimist, jagas oma tudengielu kogemust ning oma erialaseid saavutusi.

Lindude all tutvustas oma teekonda soojusenergeetikainseneri tööd HeatConsultist Kaspar Kasepõld. Ettekande tegi ka Haapsalus tegutseva Navix OÜ tehasejuht Leo Mandra, kes tutvustas inseneride rolli tootmises ja tööstuses ning mõtestas lahti tehniliste spetsialistide olulisuse. Läänemaa Gümnaasiumi vilistlane ja Fractory hinnastusinsener Eliisbeth Lääne jagas, kuidas tema omasõnul kesiste keskooli matemaatika ja füüsika teadmistega inseneeriamaailmas siiski edukalt on läbi löönud ning jagas oma kogemust, kuidas on end naisena eelarvamuste kiuste mehaanika- ja metallivaldkonnas kehtestanud. Meie projektijuht Carmen Tamm avas noortele elektroenergeetika valdkonda. Noorte sõnul olid ettekanded väga huvitavad, avardasid nende mõttemaailma ning andsid neile palju uusi teadmisi selle kohta, mida insenerid teevad.”

Ettekannetele järgnes traditsiooniline minimess, kus seekord oli oma õppeprogramme tutvustamas Rakett69 Teadusstuudiod ning Haapsalus tegutsev Innovatsioonikeskus Innokas, kes on Eesti ainukene õppekavade ning tasemetega tehnoloogia huvikool. Messil said nooret tuvtuda ka Tehnikakõrgkooli, TalTechi ja Eesti Maaülikooli edasiõppimise võimalustega.