Nõo Reaalgümnaasiumis toimus Inseneri Infopäev
9.06 toimus Nõo Reaalgümnaasiumis järjekordne ja selle hooaja viimane Inseneri infopäev. Üritusel osalesid 120 10. ja 11. klassi noort, kellel oli võimalik kuulata 4 ettekannet ning osaleda 6 erinevas põnevas töötoas. Seekordsel Inseneri infopäeval tutvustas inseneeriat Mehaanika Inseneride Liidust TTK robootika õppekava juht Kristo Vaher, Eesti Elektroenergeetika Seltsist ja AS Eleringist Tõnis Viira, Tudengivormel ning Eesti Ehitusinseneride Liidu poolt TTK ehituse tudeng Arina Mironocheva. Ettekannetele järgnes traditsiooniline insenerihariduse minimess, kus oli oma edasiõppimise võimalusi tutvustamas TalTech Tartu Kolledž, Eesti Lennuakadeemia, Eesti Maaülikool ning Tallinna Tehnikakõrgkool ning läbi töötubade said noored kätt proovida elektroonikas, raadiosides, energeetikas, robootikas, ehituses ning 3D kujundi modeleerimises.
Ettekannetele järgnes traditsiooniline insenerihariduse minimess, kus olid oma tehnilisi erialasid tutvustams TalTech Tartu Kolledž, Tallinna Tehnikakõrgkkool, Eesti Maaülikool ning Eesti Lennuakadeemia. Päev jätkus töötubadega ning seekord said noored valida 6 erineva töötoa vahel. Tehnikaüliõpilaste Seltsi elektroonika töötoas tutvusid õpilased elektroonika komponentidega ning ühendasid lihtsamaid elektriskeeme. Tööprotsessi käigus joodsid õpilased trükkplaadile elektroonika komponendid, milleks oli: potentsiomeeter, RGB valgusti, takisti ja transistori. Valminud trükkplaadi kinnitasid õpilased vineerpaneelist valmistatud raami sisse ning nii valmiski öölamp. Shape Roboticsi töötoas keskenduti praktilisele õppimisele. Õpilasted said käed-külge kogemuse abil uurida, kuidas juhtida robotkätt ja ratastega moodulrobotit ja koostada lihtsaid programme, mis suudavad täita erinevaid ülesandeid, näiteks liigutada esemeid, teha korduvaid toiminguid ja jälgida sensoreid. Tallinna Tehnikakõrgkkooli “Tuleviku Ehitamise töötoas” tutvuvuti ehitusprotsessi erinevate etappidega ja tulevikuga, prooviti kätt ehitusjuhtimises ning saadi aimu, kuidas toimub projektijuhtimine piiratud ressursidega. TalTech Tartu Kolledži 3D kujutise modelleerimise töötoas kasutasin noored oma nutiseadmeid, et modellerida füüsilisest maailmast erinevaid esemeid nagu näiteks veepudelid, telefonid ning ka sõbra pea. Eesti Lennuakadeemia raadioside töötoas tutvusid noored erinevate raadioside mõõtevahenditega ning püüdsid kinni ja mõõtsid erinevaid laineid. Enerhacki töötoas tegin noored sõna otseses mõttes käed mustaks ning ehitasid sõest patareisid.
Olenemata sellest, et tegemist oli kooli viimase päevaga, olid noored väga tublid ning Nõo Reaalgümnaasiumi õppejuhi Svetlana sõnul ootavad nad üritust kohe kindlasti kahe aasta pärast oma kooli tagasi. Taaskord suur aitäh kõigile osalejatele, esinejatele, kõrgkoolide esindajatele ning töötubade läbiviijatele ning suur suur tänu meie partneritele Embach Ehitus ja Ramm Ehitus.