Presidendi noore inseneri preemia pälvis Margus Sammelsaar!

Eelmisel nädalal andis president Alar Karis pidulikult üle 5000 euro suuruse noore inseneri preemia Margus Sammelsaarele!

Margus Sammelsaar on pärit Saaremaalt ning ta tegeleb mehitamata õhusõidukite arenduse ja tootmisega. Enda tegevustega on Margus Sammelsaar aidanud Ukraina armeed insenertehniliste tegevustega ning tootnud umbes 20 000 ühikut 3D-prinditud detaile alates sõja algusest.
Kaitseliidu Harju Malevas on Margus Sammelsaar konsultant, jagades teadmisi droonisõja valdkonnas ning tegeledes pioneeriüksustele õppevahendite tootmisega. Õppevaldkonnas on Margus aidanud kaasa Eesti Lennuakadeemias õppekava loomisele ning juhendanud ka mitmete tudengite lõputöid.
Tegemist on väga tegusa noormehega. Palju õnne!
“Ei ole majandusharu, mis suudaks tänapäeval hakkama saada insenerideta. Õigemini, ei ole sellist eluvaldkondagi. See oli hästi näha ka preemiale esitatud kandidaatide tegevusaladest, mis ulatus meditsiinitehnikast veevarustuseni,” kommenteeris president Alar Karis.
Noore inseneri preemia konkursile kandideerisid mitmed särasilmsed insenerid. Presidendi sõnul oleks võinud konkurss juba varasematel aastatel toimuda. Konkursil osales 31 kandidaati ning preemiat rahastas Auve Tech. Preemia eesmärgiks on tunnustada noori, kes on saavutanud insenerina väljapaistvaid tulemusi oma erialal, selle õpetamisel või populariseerimisel.