8. novembril tähistatakse maailmas STEAM õppe ehk MATIK õppepäeva ning Eesti Inseneride Liit koostöös Robomiku ja Eesti Masinatööstuse Liiduga kuulutab selle puhul taas välja lustliku inseneeriaalase võistluse! Väljakutse saab alguse 8. novembril ning kestab 21. detsembrini 2023! Võitjad kuulutame välja 09.01.2024.
• Pane kokku oma 4-liikmeline tiim, tutvuga ülesandega, tehke plaan ning asuge tööle!
• Ülesande lahendamisel võib kasutada nii roboteid kui ka erinevaid materjale nagu papp, puit, legod, grillvardad, tikud või ükskõik, mis teile pähe tuleb!
• Mida loomingulisemalt on ülesanne lahendatud, seda väärtuslikum see on!
• Registreeri lahendatud missioon SIIN.
• Lisa registreerumisvormi tõendusmaterjali asukoha link (võid selleks kasutada Youtube, Dropbox, OneDrive, Google Drive või muud veebipõhist keskkonda)
• Žürii valib välja parimad võistlustööd ning iga vanusegrupi kolm parimat saavad endale auhinnad!
• Kõiki osalejaid tunnustatakse diplomiga.
Ülesanne
Linna ehitatakse uut tehast ning just teie inseneride meeskonda on palgatud, et projekteerida ja ehitada sinna innovaatiline tootmise lahendus! Teie ülesandeks on luua ainulaadne tehase tootmisliin, mis suudab liigutada toodet läbi põneva marsruudi:
1. Toode peab liikuma vähemalt 200 mm otse, tegema vähemalt ühe 90-kraadise pöörde paremale ja seejärel jälle 200 mm otse.
2. Korruste vaheline liikumine: Toode peab liikuma esimeselt korruselt teisele, ületades vähemalt 200 mm kõrguse erinevuse.
3. Lisaväärtuste andmine: Nagu päris tootmisliinis, peab teie loodud liin andma tootele kolmes punktis lisaväärtust. Olgu see siis midagi loomingulist, nagu näiteks limonaadipudeli täitmine limonaadiga, sildistamine või korgistamine. Toote näidisena palume kasutada tühja teeküünla toorikut.
See on suurepärane võimalus näidata oma insenerioskusi, meeskonnatööd ja loovust! Valmistuge ehitama, katsetama ja avastama!
MATERJALID
MEESKOND
KUIDAS ESITADA TÖÖ?
Tehke oma töötavast tehaseliinist kuni 4-minutiline video, mis näitab, kuidas teeküünla toorik läbib kogu teie tootmisliini. Kirjeldage lühidalt ka oma tootmisliini, tööprotsessi ja tööde jaotust. Video esitage SIIN.
Võistlus toimub 4 vanuseastmes:
- Koolieelikud
- 1-4 klass
- 5-9 klass
- Gümnaasium ja edasi
Iga vanuseastme 3 võidutööd saavad auhinnad, mille on välja pannud Robomiku, Insero, Rakett69 Teadusstuudiod, Merkuur, Enerhack, Proto Avastuskeskus ja ÖUN Drinks OÜ.