EIL korraldas Saku Gümnaasiumis inseneri elukutse tutvustamiseks inseneri infopäeva.

8.05 korraldas Eesti Inseneride Liit Saku Gümnaasiumis oma selle õppeaasta viimase inseneri infopäeva. Seekordse infopäeva raames toimus 4 ettekannet ning  16 põneva töötuba. Nende vahel toimus juba traditsiooniliseks saanud insenerihariduse minimess, kus olid kohal oma tehnilisi erialasid tutvustamas meie liidu liikmeskoolid Eesti Lennuakadeemia, Eesti Maaülikool, TalTech ning Tallinna Tehnikakõrgkool.

Saku Gümnaasiumis tutvustasid oma tööd ja teekonda Eesti Masinatööstuse Liidu nõukogu esimees ja Radius Machining OÜ asutaja ja juht Veljo Konnimois, soojusenergeetik Kaspar Kasepõld firmast HeatConsult, Tallinna Tehnikakõrgkooli ehitusinseneeria tudeng ja Saku Gümnaasiumi vilistlane Henrik Kangur ning Rakett69’st tuntud inseneeria populariseerija Annika Tilga Solaride’i programmist. Töötubades said noored uurida raadioside mõõtevahendeid, tutvuda ehituse protsessiga, tutvuda elektriskeemidega ja moodustada elektriahelaid, ehitada purjeautosi ja tuulegeneraatoreid ning tutvuda tudengivormeli programmiga. Töötubasid viisid läbi Eesti Lennuakadeemia, TalTech, Tallinna Tehnikakõrgkool, Shape Robotics, Enerhack, Solaride, Tudengivormel ja Tehnikaüliõpilaste Selts.

„Ürituste tagasiside põhjal võib julgelt väita, et tegemist on õnnestunud ja väga vajaliku üritusega. Suur osa infopäevadel osalenud noortest on välja toonud, et nende päevade kogemused on avardanud nende mõttemaailma ja laiendanud silmaringi. Kihvt on näha, kuidas ühe päeva jooksul muutub nii mõnegi noore jaoks eriala, mille peale nad üldse ei mõtlegi, korraga üheks võimalikuks tulevikutee variandiks” kirjeldab inseneri infopäeva kogemusi Eesti Inseneride Liidu inseneride järelkasvu projektijuht Kristi Kuusemets.

Inseneride infopäevade eesmärgiks on tõsta noorte teadlikkust inseneri elukutsest ning populariseerida inseneriharidust eesti noorte seas ning Saku Gümnaasium on juba neljas kool, kelle juures EIL on inseneri infopäeva korraldanud. Lisaks Sakule oleme korraldanud inseneri infopäevasid Saaremaa Gümnaasiumis, Annelinna Gümnaasiumis ning Rapla Gümnaasiumis. Sellel hooajal jõudsime inseneri infopäevaga nelja gümnaasiumisse ning nende raames toimus 18 põnevat inseneride ettekannet erinevatest valdkondadest ja 51 tehnilist töötuba. Koos Saku Gümnaasiumiga jõuti esimesel hooajal inseneri infopäevade raames inseneeriat tutvustada üle pooletuhandele noorele üle Eesti. Järgmisel hooajal on kavas korraldada inseneri infopäevi vähemalt kaheksas Eesti gümnaasiumis ning hetkel on veel võimalus koolidel sinna nimekirja pääseda. Inseneri infopäevade korraldamist toetavad Embach Ehitus OÜ ja Ramm Ehitus OÜ.